KONSUMENCKI LAUR ZAUFANIA

Światowy Dzień Kota

27 lutego 2017

W dniu 17.02.2017 po raz pierwszy przedszkolaki obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Do obchodów Światowego Dnia Kota
przedszkolaki przygotowywały się jednak przez cały tydzień.
Zgromadziły wiele książek, ilustracji i zdjęć kotów domowych i drapieżnych.
Podczas zajęć poznały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów. Zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami , poznały wiele ciekawostek z ich życia.
Wykonały też wiele prac plastycznych, z których w holu przedszkola powstała galeria kocich portretów. W dniu święta kotów od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, bowiem wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne czarne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.

Na sali gimnastycznej dzieci zobaczyły prezentację o domowych pupilach, dowiedziały się jak o nie dbać oraz zobaczyły zdjęcia różnych ras kotów. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw i konkursów, takich jak: toczenie kłębka wełny,
polowanie na myszy, kocie puzzle.
Wielką radość sprawił przedszkolakom konkurs „Łakome kotki”, podczas którego przedstawiciele każdej grupy musieli wypić ulubiony przysmak kotów czyli mleko.
Odwiedził nas w tym dniu także gość: mama Oskara, która przyniosła kotka.
Dzieci z bliska mogły zobaczyć i dotknąć tego miękkiego pupila,
który dzielnie i grzecznie znosił wszelkie przejawy miłości ze strony dzieci.
Dziękujemy serdecznie mamie za poświęcony nam czas oraz dzieciom za wspólną zabawę.

Dodany przez Przedszkole Miriada

kategorie: ,