KONSUMENCKI LAUR ZAUFANIA

Sukcesy w konkursach

7 stycznia 2013
10 grudnia 2012 roku o godzinie 12.00 w Galerii pod Glinianym Aniołem w MDK w Lublińcu odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste otwarcie wystawy Kartek Bożonarodzeniowych biorących udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. Daniel Adamus z grupy Pszczółek otrzymał I miejsce w kategorii Przedszkola. Czuliśmy się zaszczyceni. Dyplom oraz nagrodę wręczał Danielowi osobiście sam Burmistrz Miasta Lubliniec.
Nagrodzone prace oraz zdjęcia z wernisażu można dodatkowo oglądnąć na stronie http://mdk.lubliniec.pl/fotogaleria/164/kartka-bozonarodzeniowa-2012

Konkurs „Mała, mniejsza i najmniejsza” okazał się dla nas równie szczęśliwy.

Jury w składzie:

  • Zbigniew Krzywdziak – artysta plastyk, przewodniczący jury,
  • Adam Pociecha – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,
  • Tomasz Wenklar – artysta rzeźbiarz,

dokonało selekcji, przeglądu i oceny prac plastycznych nadesłanych do konkursu. Spośród 400 prac z 28 przedszkoli, szkół i placówek wychowania pozaszkolnego, Jury wybrało prace do: nagrody głównej, 12 nagród regulaminowych oraz 12 wyróżnień. Przyznano także 12 nagród zbiorowych dla Grup Twórczych. Daniel Adamus z grupy Pszczółek otrzymał wyróżnienie. Był najmłodszym uczestnikiem tego konkursu. Natomiast praca Darii Jastrzębskiej zdobiła wystawę pokonkursową, na którą zakwalifikowano 24 prace.

13 grudnia 2012 roku odbył się uroczysty wernisaż połączony z warsztatami dla dzieci i słodkim poczęstunkiem, na którym wręczono laureatom dyplomy, niespodzianki, katalogi. Uroczystość odbyła się w Sali Wystawowej Cogitatur Pałacu Młodzieży w Katowicach przy ulicy Gliwickiej 9A.

Dodany przez Przedszkole Miriada

kategorie: ,