CERTYFIKATY PRZEDSZKOLE ROKU 2015 2016 2017

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wspaniale że jesteś! Spektrum autyzm? Schematy? Niekoniecznie…”

24 listopada 2019

14/15 marca 2020 roku odbędzie się na Śląsku w Gliwicach Międzynarodowa Konferencja Naukowa Wspaniale że jesteś! Spektrum autyzm? Schematy? Niekoniecznie… /Zapisy już ruszyły/

Konferencja ta jest szalenie istotna i potrzebna przede wszystkim dlatego, że jej głównymi adresatami są RODZICE dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Podczas konferencji  będzie omawiana istota podejścia SON – RISE, a także zachowania które dla rodziców są często bardzo trudne – wiążą się bowiem z intensywną energią (płacz, krzyk, uderzanie). Głównym prelegentem będzie Kate Wilde, która całe swoje życie poświęciła pracy z dziećmi ze spektrum zaburzeń autystycznych. Od ponad 20 lat współpracuje z Autism Treatment Center of America i była terapeutką ponad tysiąca dzieci z różnych stron świata. Kate Wilde poprowadzi także całodniowy warsztat podczas drugiego dnia konferencji. Jednym z prelegentów będzie także mama chłopca, który zakończył już terapię (otrzymał rediagnozę). Opowie ona o technikach, które wykorzystywała w pracy nad elastycznością.

Konferencja ta jest szalenie istotna oczywiście również dla terapeutów – wnosi bowiem zupełnie inną perspektywę, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy często potrzebują wsparcia, pomocy i konkretnych technik umożliwiających im nawiązanie żywej relacji z własnym dzieckiem. Preludium do całego wydarzenia będzie spotkanie otwarte z Adrianem Borowikiem – człowiekiem, który wiele miesięcy spędził w ATCA (Autism Treatment Center of America) poznając i szkoląc się w technikach Son- Rise. Spotkanie odbędzie się w Gliwicach, w siedzibie szkół Filomata przy ul. Bojkowskiej 20A, dnia 9 grudnia 2019 roku w godzinach 17:00 – 19:00.  Poniżej zamieszczamy linki do obydwu wydarzeń:

Serdecznie zapraszamy!

kategorie: , ,