KONSUMENCKI LAUR ZAUFANIA

Kochajmy zwierzeta, bądźmy zwierzolubni

6 listopada 2012

Każdego roku w naszej placówce organizujemy zbiórkę karmy dla zwierzaków ze Schroniska „Psitul mnie” w Zabrzu- Biskupicach. Dzieci wraz z nauczycielami odwiedzają schronisko w celu przekazania zbiórki oraz aby na własne oczy zobaczyć jakie są skutki działań nieodpowiedzialnych właścicieli zwierząt.

 

W tym roku zdecydowaliśmy się adoptować „wirtualnie ” 3 pieski ze schroniska i bierzemy udział w cyklu działań, które w sposób pośredni i bezpośredni pomogą poznawać najmłodszym otaczające nas środowisko zwierząt. Cała akcja będzie trwała cały rok szkolny i przy aktywnym zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i rodziców ukończy się dla naszego przedszkola otrzymaniem certyfikatu „Zwierzolubni” oraz dyplomem!

 

A więc do dzieła…

W listopadzie rozpoczynamy akcją „Zbiórka karmy”. Jest to akcja- konkurs. Grupa przedszkolna, która zbierze jak najwięcej karmy otrzyma nagrodę i dyplom.

 

W tej akcji zbieramy tylko karmę dla szczeniąt i kociąt! (szczególnie puszki)

 

Bierzemy udział w przygotowaniu przyszłorocznego kalendarza „Ekologiczne przedszkole”, gdzie zamieszczone zostaną prace plastyczne dzieci dotyczące różnych świąt proekologicznych i prozwierzęcych np. Dzień Bociana, Dzień Kundelka, Dzień Żółwia czy Dzień bez futra.

 

 

Dodany przez Przedszkole Miriada

kategorie: