Zajęcia otwarte dla rodziców- Grupa II „Biedronki”

31 stycznia 2017
” Za górami, za lasami była sobie biała Kraina Króla Kolorka…”
tymi słowami rozpoczęły się 13.01.2017  zajęcia dla rodziców w gr. II Biedronki. Miały one na celu uświadomienie dzieciom znaczenia barw w naszym otoczeniu  oraz nabywanie umiejętności nabywania barw podstawowych by otrzymać barwy pochodne.

Podczas zajęć dzieci miały okazję eksperymentować z kolorami tworząc kolorowy deszcz z kredek świecowych, wulkany z oleju i barwników spożywczych, tęczę z cukierków oraz malując w mleku.

W trakcie zajęć nasi przedszkolacy chwalili się umiejętnościami wokalnymi, wykazywali ekspresję ruchową, wskazywali liczby i litery ( metoda J.Majchrzak); przeliczali elementy oraz grali w takt muzyki na bum-bum-rurkach. Zadowoleniu i zabawom nie było końca! Na koniec wraz ze swoimi rodzicami stworzyli krainę Króla Kolorka wykorzystując przedmioty obecne w naszym otoczeniu: przyprawy, czekolada, sok z buraka i marchewki, węgiel czy kosmetyki. W trakcie zajęć rodzice często nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Ale było ciekawie!