Wyjście do Multikina na przedstawienie „Jak Rumcajs Cypiska uratował”

18 kwietnia 2016

15.04.2016 r. wychowankowie naszego przedszkola uczestniczyli w przedstawieniu  pt. „Jak  Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, które odbyło się w zabrzańskim Multikinie. Aktorzy zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska. Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.