Wyjście do Multikina na przedstawienie „Brzechwolandia”

1 lutego 2016

W dniu 28.01.2016 r. nasi przedszkolacy uczestniczyli w przedstawieniu „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, które odbyło się w zabrzańskim Multikinie. Bohaterowie przedstawienia (lalka, pajacyk, misiu i robot) przenieśli dzieci do Brzechwolandii – krainy marzeń i wyobraźni, pełnej radości i muzyki. To kraina, która uczy, jak powinno się w życiu postępować i dobrze zachowywać. Wszystko było jak z bajki : mówiące i poruszające się zabawki, efekty świetlne, dużo muzyki i tańca, a najfajniejsze jest to , że w bardzo zabawny sposób poznaliśmy twórczość Jana Brzechwy. Aktorzy wyśpiewali dla nas najbardziej znane wiersze, m.in. „Samochwała” „Skarżypyta”, „Atrament”, „Znaki przestankowe”, Leń”, „Na wyspach Bergamutach”. Przedszkolacy wraz z aktorami bardzo aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, które zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci .