Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

17 maja 2012

Początkiem maja dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach.
Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz rozbudzanie zainteresowań związanych z przyrodą.
Palmiarnia znajduję się w samym centrum parku Chopina, jest pięknie wkomponowana w otoczenie parkowych drzew. Budynek Palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna
o powierzchni 2000 m2, w którym rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają nawet ponad 100 lat.
Przedszkolacy zwiedzili cztery pawilony tematyczne, w których poza egzotycznymi roślinami znajdowały się również: terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki.
Dzieci podziwiały m.in.: rośliny tropikalne, paprocie, sagowce, palmy, daktylowce, drzewo kiełbasiane, goździkowce oraz wiele gatunków kaktusów.
Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych z piętra Palmiarni.
Wycieczka sprawiła, że dzieciom miło upłynął dzień a jednocześnie umożliwiła zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji.