Wycieczka do Kolejkowa w Gliwicach

25 listopada 2016

W dniu 21.11.2016 r. dzieci z grupy Żabek i Misiaków wybrały się na wycieczkę do Kolejkowa do Gliwic. Kolejkowo to miejsce, które przeniosło przedszkolaków do pomniejszonego świata. W miniaturowym świecie zobaczyliśmy życie na wsi, potowarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, wzięliśmy udział w akcji ratunkowej itp. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!
Na makiecie stworzone były budowle znajdujące się na Śląsku, np. gliwicki dworzec kolejowy wraz z peronami oraz gliwicki ratusz i kamienice.