23 listopada 2015

Dnia 18.11.2015. odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych „Gestem i słowem wierszyk opowiem”.

Dzięki inicjatywie Rady Dzielnicy Zabrze Centrum Północ oraz przy współpracy naszego przedszkola konkurs odbył się na deskach Teatru Nowego w Zabrzu. Celem przeglądu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, wrażliwości na żywe słowo oraz wyrabianie odwagi i śmiałości. Tematem przewodnim konkursu były wiersze dla dzieci wybranych polskich autorów.

W atmosferze radości i zabawy można było obejrzeć dzieci w przygotowanych przedstawieniach, podziwiać stroje oraz pomysłowość w interpretacji utworów. Wszystkie występy dostarczyły widzom wielu niezapomnianych wrażeń. Poza tym dzieci miały okazję do wspólnej zabawy z Misiem, a także wysłuchania koncertu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu.

W sumie w konkursie wzięło udział 20 grup z 16 zabrzańskich przedszkoli. Poziom przygotowanych scenek był bardzo wysoki, dlatego jury miało trudne zadanie z wyborem zwycięzców. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom bardzo gratulujemy. Wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

I miejsce zajęło Przedszkole Miriada gr. „Sówki” – wiersz „Muchy w nosie” W. Chotomskiej

II miejsce Przedszkole nr 14 – wiersz „Ptasie plotki” J. Tuwima

III miejsce Przedszkole nr 3 – wiersz „Kaczka dziwaczka” J. Brzechwy

Wyróżnienia otrzymali:

Przedszkole nr 33 – wiersz „Mądra sowa z Chotomowa” H. Niewiadomskiej

Przedszkole nr 31 – wiersz „Sowa” J. Brzechwy

Przedszkole Miriada gr. „Boberki” – wiersz „Wrona” W. Chotomskiej

Przedszkole nr 28 – wiersz „Rozrzutny wróbel” J. Brzechwy

Bardzo cieszymy się z naszego sukcesu! Dzieciom gratulujemy wspaniałego talentu i umiejętności scenicznych. Jesteśmy z Was bardzo dumni.