Spotkanie z Górnikiem

9 grudnia 2014

„Barbórka” obchodzona 4 grudnia, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. To ważne dla naszego regionu święto obchodziliśmy w naszym przedszkolu 3 grudnia. Na początku naszej uroczystości o pracy w kopalni opowiadał pan Andrzej, nasz konserwator i emerytowany górnik, który w tym dniu, specjalnie dla naszych przedszkolaków ubrał mundur galowy. Następnie przybyli górnicy z KWK „Bobrek- Centrum”. Dzieci miały okazję zapoznać się z trudną i niebezpieczną pracą górników. Każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć czako i hełm górniczy oraz zobaczyć i dotknąć szpadę galową. Nasi wychowankowie podziękowali górnikom tańcem, wierszem, piosenką, gromkim „sto lat” oraz kwiatami. Miłym akcentem kończącym spotkanie było obdarowanie dzieci przez naszych gości słodyczami. Dziękujemy za przybycie, mamy nadzieję na kolejne odwiedziny.