Miedzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej – You Can Sing!

16 maja 2016

W dniu 11 maja nasza placówka po raz pierwszy zorganizowała Miedzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing!”. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat miały szansę zaprezentować swoje umiejętności językowe i wokalne. Piecioosobowe Jury oceniało występy pod względem poprawności językowej, interpretacji utworu i umiejętności muzyczno-wokalnych. Brało również pod uwagę swobodę i radość dzieci z występu, a także ich zdolności aktorskie. W konkursie wzięło udział siedem bytomskich przedszkoli. Wszystkie występy były bardzo udane i każdy z nich wniósł dużo uśmiechu na twarze publiczności. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ale po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców. Jurorzy wyróżnili występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczna Chatka”, które zaśpiewały piosenkę „I Like Fruits” – byli to najmłodsi uczestnicy przeglądu. Trzecie miejsce zajęły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Kubusia Puchatka z piosenką ” Rain, Rain Go Away”. Drugie miejsce przypadło dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 59, które zaprezentowały piosenkę „Chop, Chop, Chop” . Pierwsze miejsce Jury przyznało piosence „Five Little Monkeys” zaśpiewanej przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola Miriada 2 w Bytomiu Centrum. Publiczność również wybrała swoją ulubioną piosenkę. Nagroda Publiczności przypadła dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Miriada 2 – filia Stroszek, prezentujących piosenkę „Five Little Pumpkins”. Serdecznie dziękujemy jurorom, wszystkim uczestnikom konkursu,a także nauczycielkom, ktore wspaniale przygotowały przedszkolaki do występów. Mamy nadzieję, ze za rok spotkamy się w równie miłym składzie.