Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

12 listopada 2015

Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Temu też, służyć miały obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, które w naszym przedszkolu odbyły się 5 i 6 listopada. Przedszkolaki miały możliwość przypomnienia sobie najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Pinokio, itp. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Zwieńczeniem dnia były zabawy i konkursy organizowane przez wychowawców, które wprawiły dzieci w świetny nastrój.