„Kup Pan szczotkę!” Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

CERTYFIKATY PRZEDSZKOLE ROKU 2015 2016 2017

„Kup Pan szczotkę!” Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

14 września 2017

Rusza III edycja Akcji „Kup Pan szczotkę!”

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby.  Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat  i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Co zbieramy?

Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?

Każdy, kto chce, by jego szczoteczka służyła komuś, kto bardzo się z tego ucieszy.

Do kiedy i gdzie zbieramy szczoteczki i pasty?

Do 9 października 2017 r.,
oznakowany pojemnik znajdujący się
w Przedszkolu „MIRIADA 2” Filia w Bytomiu Stroszku.

Więcej informacji udzielą na miejscu p. Dominika oraz p. Ania.