„Kup Pan szczotkę!” Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

14 września 2017

Rusza III edycja Akcji „Kup Pan szczotkę!”

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby.  Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat  i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Co zbieramy?

Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?

Każdy, kto chce, by jego szczoteczka służyła komuś, kto bardzo się z tego ucieszy.

Do kiedy i gdzie zbieramy szczoteczki i pasty?

Do 9 października 2017 r.,
oznakowany pojemnik znajdujący się
w Przedszkolu „MIRIADA 2” Filia w Bytomiu Stroszku.

Więcej informacji udzielą na miejscu p. Dominika oraz p. Ania.