Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

10 listopada 2016

Od dawna wiadomo, że dbałość o właściwe, zdrowe odżywianie jest ważna dla prawidłowego wyrastania oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. Jednym z celów działalności przedszkola jest wdrażanie dzieci do przestrzegania prawidłowych nawyków żywieniowych.”Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania” to wspaniała okazja do przekazania dzieciom wiedzy o zdrowym odżywiania. W tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci samodzielnie przygotowały składniki potrzebne do wykonania zdrowych kanapek. Każdy przedszkolak wykonał kanapkę według własnych upodobań, pamiętając o najważniejszym składniku, czyli warzywie. Nasze śniadanie wypadło wyśmienicie!